Чи є життя після стресу?
Після гербіцидних обробок спостерігається затримка або зупинка росту основної культури, в'янення і пожовтіння листя, різко посилюється сприйнятливість рослин до захворювань.
Адже більшість гербіцидів, що використовуються в боротьбі із забур’яненістю як грунтової дії, так і страхових є досить токсичними речовинами. Крім своєї основної функції - захисту рослин від бур'янів вони чинять суттєвий тиск на саму культуру.
Стресовий вплив гербіцидів, навіть не зважаючи на корисні наслідки знищення бур'янів, може призвести до зниження врожаю на 50%.
В окремих випадках, при використанні високоактивних гербіцидів або «важких» бакових сумішей гербіцидів, досягається практично повне пригнічення росту рослин. Вони стають надзвичайно вразливими як до зниження температур, так і до хвороб.
Негативний і шкідливий вплив на культури чинять не лише хімічні обробки, а й несприятливі погодні умови- такі як тривалий вплив низьких температур чи приморозки, механічні пошкодження листової поверхні внаслідок градобою чи спека та засуха, засолені грунти чи інші шкідливі фактори зовнішнього середовища, яким не в змозі запобігти людина. Внаслідок цього запланований рівень урожайності залишається недосяжним, потенціал рослин нереалізованим, хоча в технологію вирощування вкладений значний ресурс.
Для збереження врожаю в таких випадках варто застосувати антистресанти.
Такі заходи останнім часом набувають все більшого поширення та проводяться після хімічних обробок чи впливу інших негативних факторів. Внесення таких засобів варто проводити через деякий час - коли рослина вже продемонструє перші прояви повернення до нормального стану та стане сприйнятливою до листових підживлень. Першою ознакою цього є відновлення тургору та зміна кольору на більш інтенсивний.
Для запобігання негативним наслідкам стресових станів рослин радимо використати препарат «КОРМІН АС (Кемпро)», який позиціонується в продуктовій лінійці КОРМІН саме як добриво-антистресант.
Дія препарату обумовлена високою концентрацією цитокінів, які захищають клітини від окисного стресу,підтримують водний баланс, нейтралізують дію абсцизової кислоти, яка індукує стан спокою і гальмує ріст у стресових умовах, підвищують стійкість до захворювань активізуючи синтез фітоалексинів. Біологічно активні речовини у складі продукту, фосфор у формі фосфіту та калій, бурштинова кислота та набір мікроелементів не лише повертають рослину до нормального стану а й стимулюють її ріст та розвиток.
Застосовують на 4-7 день після проведення хімічних обробок пестицидами з сильною фітотоксичністю чи після відновлення тургору культурних рослин, що зазнали інших шкідливих впливів.
Норма застосування: 0,4-0,8 л/га, визначається від ступеня стресу (фітотоксичності) та величини надземної маси культури на момент обробки.