Особливості ранньовесняного підживлення озимих зернових

Особливості ранньовесняного підживлення озимих зернових

Мета підживлення: сформувати ідеальні показники структурних елементів продуктивності, сукупність яких дозволить отримати максимальний урожай, виходячи з грунтово-кліматичних умов регіону та ситуації на конкретному полі.

Завдання: визначає в які строки, з якими добривами та з якими нормами проводиться підживлення для досягнення поставленої мети в розрізі конкретного поля.

У озимої пшениці перезимівля та вихід з неї є найбільш критичним періодом в процесі росту та розвитку. Операції, які проводяться в цей період, покликані пробудити рослини після зимового спокою та направити ростові процеси в правильному руслі. Напрям ростових процесів залежить від стану посіву, який вийшов із зими.

Як вже говорили попередньо урожай будь-якої культури складається з структурних елементів. Так структурними елементами пшениці озимої є:

·         Кількість продуктивних пагонів на 1 м2 чи на 1 га

·         Кількість колосків у колосі (величина колоса)

·         Кількість зерен в 1 колоску

·         Маса 1000 зерен

Кількість продуктивних пагонів на 1 м2 чи на 1 га

Цей структурний елемент є першим, що підлягає регулюванню. Розпочинається він з моменту обробітку ґрунту та посіву, норми висіву та строків. Польова схожість пшениці це відправна точка для формування продуктивного посіву. При отриманні реальної густоти формується стратегія управління посівом. Який коефіцієнт кущення бажано отримати, восени якщо це нормальні строки та весною при пізньому посіві.

У рослин озимого ячменю та озимої пшениці, насіння яких було оброблене композицією КОРМІН Імпульс (0,05 л/т) + КОРМІН NPKB Фосфіт (0,5 л/т), пагін І порядку синхронно з’явився з 4 листком. Також в цей період почалося формування вторинної кореневої системи (Київщина ТОВ ФК ЛТД).

Оптимальний показник кількості продуктивних пагонів складає 500-800 шт. на 1 кв. м.. Він залежить від зони вирощування та особливостей сорту. Можливість впливати на цей структурний елемент урожайності обмежується лише фазою кущення та початком виходу у трубку. Якщо з осені в посівах утворилося 800-1000 пагонів на квадратному метрі, потреби у проведенні азотного підживлення по-мерзлоталому ґрунту немає. При цьому підживлення  переносять лише на середину-кінець кущення.

Враховуючи пізні строки посіву та несприятливі умови перезимівлі багато площ пшениці в різних регіонах  України знаходяться в ослабленому та нерозкущеному стані.

Високоефективним рішенням для реанімації таких посівів є застосування комплексного продукту КОРМІН Біпрофос у нормі 1 л/га. Час застосування даного продукту збігається з часом відновлення  вегетації, коли в рослинах наявний сокорух та температура вночі не знижується нижче 0 оС. Поєднання компонентів КОРМІН Біпрофос  дозволяє ефективно діяти навіть при температурах 5-8 оС, при цьому стимулюється відростання вторинної кореневої системи, покращується засвоєння нітратного азоту з ґрунту, формується фунгістатичний захист.

Ефективним елементом, що покращує весняне кущення на слабких посівах є позакореневе підживлення спеціальним добривам  КОРМІН Універсальний. Даний препарат вносять на 10-14 день  після обробки КОРМІН Біпрофос.

Також для покращення фізіологічних процесів, а саме синтезу ряду гормонів, що покращують засвоєння азоту, стимулюють синтез цитокінінів. В цю фазу бажано застосовувати КОРМІН Марганцевий Хелат та КОРМІН Мідний Хелат.

Обробка насіння під час протруювання ростостимулюючими композиціями на основі фітогормонів, амінокислот, бурштинової кислоти, високої концентрації фосфітів та хелатованих мікроелементів дозволяє отримати дружні, вирівняні сходи. При цьому рослини формують потужну кореневу систему, швидко переходять до осіннього кущення та мають високу стійкість до абіотичних та біотичних стресів.

Стан озимої пшениці на 1 березня Житормирська обл, обробка насіння КОРМІН Імпульс (0,05 л/т) + КОРМІН NPKB Фосфіт (0,5 л/т)

В наступному пості розглянемо особливості азотного удобрення в більш пізніших фазах та особливості застосування продуктів торгової марки КОРМІН, для отримання максимально можливого рівня врожайності, виходячи з умов конкретного поля.

Чекаємо на вашу реакцію, щодо викладених рекомендацій у повідомленні та ваші запитання. Тільки спільними зусиллями ми зможемо виявити проблеми клієнтів та успішно вирішити їх.