Підживлення сої 2024.

Підживлення сої 2024.

Густота стояння сої для отримання максимальної врожайності коригується в залежності від агро-кліматичної зони, типу дозрівання ( тривалості вегетаційного періоду), способу висіву. Оптимальною густотою стояння для зони Степу є 350-450 тис рослин на 1 га, зони Полісся 400-550 тис рослин, зони Лісо-Степу 450-650 тис. Насіннєвий матеріал бобових культур в т.ч. сої досить вибагливий щодо умов зберігання, часто втрачає схожість внаслідок впливу патогенної флори (здебільшого фузаріоз), несприятливих температурних умов чи високої вологості. В такому випадку лабораторна та польова схожість суттєво відрізняються. Ця різниця є наслідком низьких показників енергії проростання, дефіциту вологи чи низьких температур грунту.   

Для обробки насіння сої в суміші із протруйником пропонуємо використати Кормін Імпульс Старт. Цей продукт крім рост-стимулюючого ефекту, який значно підвищує схожість та енергію проростання,  справляє й фунгіцидний вплив на патогени та підвищує стійкість молодих рослин до вражень хворобами.  Завдяки високій концентрації фосфору у фосфітній формі крім фунгіостатичного ефекту також суттєво активізується розвиток кореневої системи та рослини загалом.     

Зрідження  посівів призводить до формування бобів на висоті 4-6 см, що в свою чергу суттєво збільшує втрати при збиранні.  Для запобігання таким наслідкам варто використати  препарат Кормін АС Фломакс. Компоненти цього добрива суттєво впливають на гілкування, що  значно знижує як рівень забур’яненості, так і  дозволяє збільшити кількість бобів, їх виповнення та запобігає абортації.  Дія всіх компонентів цього препарату  направлена на стимуляцію розвитку генеративних органів, збільшення кількості квіток, покращення процесу запилення та утворення більшої кількості бобів у верхніх ярусах рослин. Практика використання цього продукту дозволяє стверджувати про підвищення врожайності, як на проблемних посівах, так і на посівах, що відповідають технологічним нормам на 3-5 цт з 1 га.  Внесення проводяться з початком фази гілкування (після виходу 4-го листка) та в період бутонізації.