Управління  розвитком генеративних органів озимого ріпаку

Управління розвитком генеративних органів озимого ріпаку

            Цей пост варто почати зі слів актуальних для аграріїв щороку: «Типово, що цей рік нетиповий». Дійсно виробничий рік 2022-23 року, особливо для ріпаку є нетиповим, в усіх розуміннях, починаючи із зволоження під час посіву у більшості регіонів, м’якої зими, раннього відновлення вегетації та неймовірно великої кількості опадів.

ФОТО 1. Рослини озимого ріпаку Тернопільська область, станом 28 квітня 2023 р. Ліворуч рослини без обробки, праворуч оброблені добривом Біпрофос 1 л/га + Дифеноконазол(250г/л) + Паклобутразол (125 г/л) 0,5 л/га  , дата обприскування 2 квітня 2023 р.

ФОТО 1. Рослини озимого ріпаку Тернопільська область, станом 28 квітня 2023 р. Ліворуч рослини без обробки, праворуч оброблені добривом Біпрофос 1 л/га + Дифеноконазол(250г/л) + Паклобутразол (125 г/л) 0,5 л/га , дата обприскування 2 квітня 2023 р.

Станом на початок травня  посіви озимого ріпаку, в залежності від зони, знаходяться в фазі зеленого бутону на Заході та Півночі України та початку і активного цвітіння в Центрі, Сході та Півдні України. На посівах, що увійшли у фазу цвітіння, з технологічних операцій залишається застосування фунгіцидів та інсектицидів в середині цвітіння. На посівах, що увійшли у фазу цвітіння,  з технологічних операцій залишається застосування фунгіцидів та інсектицидів в середині цвітіння.

ФОТО 2. Стан рослин озимого ріпаку на 3 травня 2023 року Київська область.

ФОТО 2. Стан рослин озимого ріпаку на 3 травня 2023 року Київська область.

В цей період варто застосовувати КОРМІН Борний Актив у нормі 0,5 л/га  для покращення  фертильності пилку та запилення. На посівах,  які знаходяться на початку фази цвітіння доцільно застосувати КОРМІН АС Фломакс, у нормі 0,5 л/га -  для покращення формування квіток  та запобіганню абортації зав’язі. Наступний технологічний обробіток можливий  у фазі утворення та активного  росту стручків. В цей період проводять інсектицидно-фунгіцидний обробіток проти хвороб та шкідників стручків. В бакову суміш при цьому доцільно додати КОРМІН Олійний, у нормі 1-1,5 л/га, чи КОРМІН Фосфорно-калійний NPKB, у нормі 1 л/га. Застосування добрив в цей період покликані покращити налив насіння в стручках та підвищити вміст олії.

На посівах, що перебувають у фазі бутонізації, проводять обробіток препаратами КОРМІН Борний Актив, у нормі 1 л/га, та КОРМІН АС Фломакс, у нормі 0,5 л/га. Метою застосування даних продуктів є формування максимальної кількості квіток та підготовка до майбутнього цвітіння.

ФОТО 3. Стан озимого ріпаку на Житомирщині  1 травня 2023 р. Посіви оброблялися Тебуконазолом (250 г/л) – 1 л/га + КОРМІН Імпульс  - 0,1 л/га

ФОТО 3. Стан озимого ріпаку на Житомирщині 1 травня 2023 р. Посіви оброблялися Тебуконазолом (250 г/л) – 1 л/га + КОРМІН Імпульс - 0,1 л/га

Наступний технологічний обробіток можливий  у фазі утворення та активного  росту стручків. Підхід до підживлення в цей період описаний вище.